0212 709 84 88
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

S.S.S

Anasayfa » S.S.S
Sıkça Sorulan Sorular
Outdoor Spa'nın SSS'leri Hakkında
Outdoor Spa'nın kabuğunun temel malzemesi nedir ve nasıl seçilir?
Akrilik - sıcaklık ve basınç faktörleri için spa yapımı için en uygun malzeme. Akrilik, 180 derece ve 2 ton ağırlık basınç taşıyabilir.
Aralarından seçim yapman için 20 çeşit Akrilik rengi sunduk ve web sayfalarında mevcut..
Outdoor Spa'nın elektronik bileşeninin önündeki engellerden nasıl kaçınılır?
Öncelikle, kesinlikle teslimattan önce test yapılmıştır, sadece testi geçmektedir veya test sonucu tamamdır veya endüstri standardını elde eder, daha sonra teslimat yapabilir. Ayrıntılar için lütfen kullanım kılavuzuna bakın, size tam bir anlayış ve her bir adımın çalışma yöntemini sağlayabilir.
Isıtıcının işlevi nedir?
Suyun sıcaklığı 5 derecenin altına düştüğünde suyu otomatik olarak ısıtabilir. gerçekleştiğinde, sıcaklık 40 dereceye ulaşana kadar otomatik olarak su ısıtmaya başlayacaktır, daha sonra otomatik olarak su ısıtmayı durduracaktır. Tabii ki, sıcaklık ihtiyacınız olana ulaştığında, örneğin 18 derece veya 20 derece olan ısıtıcıyı kapatabilirsiniz.
FRP nedir? Ve bu fonksiyon?
FRP'nin tam adı Fiberglas takviyeli plastiklerdir. Spa, normalde elyaf ve reçineden yapılmış isteğe bağlı bir parçadır. Akrilik çıtır çıtır olduğu için bir şeyle güçlendirilmesi gerekir ve FRP bu amaç için en iyi seçimdir.
Suyun hala temiz olup olmadığı nasıl bilinir? değişimi mi gerekiyor yoksa değil mi?
Aslında, sık sık su değişimi gerekli değildir, çünkü Outdoor Spa'mız suyu filtreleyebilen bir cihazla donatılmıştır. Ozon sterilizasyon fonksiyonu ve otomatik geri dönüşüm fonksiyonu sayesinde, su genellikle temizdir. Ancak istediğiniz gibi su değişimi yapabilirsiniz, yalnızca bu tür şeyler yapmanıza gerek olmadığını öneriyoruz.
Filtre kartuşumu ne sıklıkla temizlemeliyim?
Yıkayıcı yüküne bağlı olarak, saçınızı ve diğer yabancı maddeleri çıkarmak için filtre kartuşunuzu her hafta bir bahçe hortumundan temiz suyla durulamak iyi bir uygulamadır. Her 3 ila 4 ayda bir ve her su değişiminde, filtre kartuşunuz bu amaç için tasarlanmış bir filtre temizleme bileşiğine batırılmalıdır. Rotasyon yöntemini tavsiye ediyoruz: Biri spa merkezinde, biri de temiz ve kuru bir yedek olmak üzere iki tane filtre bulundurun. Kirli filtreyi çıkarın ve katları iyice durulayın, katlar arasına püskürtmeye dikkat edin. Filtreyi gece boyunca veya paketin üzerindeki talimatlara göre 5 galonluk bir kova temizleme çözeltisine batırın. Şimdi kirli olanı ıslatırken temiz yedeğinizi takabilirsiniz. Islattıktan sonra tekrar durulayın ve tamamen kuruması için bir kenara koyun. Bu yöntemle, filtreleriniz çok daha uzun sürecek,
Spa balmumda araba balmumu kullanmak uygun mudur?
Hayır. Otomotiv cilaları otomobil cilaları için tasarlanmıştır ve genellikle sıcak su koşullarında durmaz. Akrilik veya termoplastik kaplıcalar için özel olarak tasarlanmış bir ürün kullanın.
Spa'm su kaybediyor. Sızıntıyı nasıl bulabilirim?
Sızıntıları bulmak zor olabilir, ancak ortak bir neden pompa contalarıdır. Pompanızın altındaki suyu arayın. Ayrıca ısıtıcınızı, basınç şalterini ve tüm iç tesisat, sendikalar ve bağlantıları kontrol edin. Gözle muayene sızıntıyı yalıtmazsa, suya yiyecek boyası eklemeyi deneyebilirsiniz. Diğer bir yöntem, su seviyesinin dengelenmesine kadar spa'nın oturmasını sağlamaktır. Sızıntıyı bu seviyede bulma ihtimaliniz çok yüksektir. Diğer bir yöntem ise spa'yı doğru seviyeye kadar doldurmak, ardından tam bir gün çalıştırmak ve azaltılmış su seviyesini bir mum boya ile işaretlemektir. Ardından tekrar doldurun ve hiçbir şey çalışmadan tam bir gün oturmasını sağlayın. Her iki testte de su aynı miktarda düşerse, bu size muhtemelen bir kabuk sızıntısı olduğunu gösterir (bu da jet bağlantı parçaları ve / veya kabuğa diğer bağlantılar içerir.) Pompalar çalışırken daha fazla düşerse mühür veya sıhhi tesisat kaçağı olasılığı daha yüksektir. Sızdırmazlık yapan bir sızdırmazlık maddesinin kullanılması size onarım masrafından tasarruf etmenizi sağlar. Her zaman kalıcı bir sabitleme olmasa da, değiştirilmesi gereken kötü pompa contaları dışında birçok sızıntıda etkili olabilirler.
Pompam pompalamayı bıraktı ve şimdi sadece uğultu bir ses çıkarıyor. Ne oldu?
Sık karşılaşılan bir neden, sıkışmış veya bozuk bir pervanedir veya rulmanlar ele geçirmiş olabilir. Motor şaftı elle döndürülebiliyorsa, sorun kirli bir pompa anahtarı, hatalı marş kondansatörü, yanmış motor sargıları veya motorla ilgili diğer elektriksel sorun olabilir.
Spa'm ısınmıyor. Sorun nedir?
İlk önce filtrenizi kontrol edin. Kirli veya tıkalı filtreler, ısıtma sorunlarının en yaygın nedenlerinden biridir. Spa'yı filtresiz olarak çalıştırmayı deneyin (spa paketinizdeki sıfırlama düğmesine basmanız gerekebilir). Her şey bu noktada doğru çalışıyorsa, filtre sizin sorununuzdu. Ardından, ısıtıcı gösterge ışığını kontrol edin. Yanmıyorsa, muhtemelen ısıtıcıya güç alamazsınız. Arızalı veya sıkışmış bir termostata, yüksek limit anahtarına (sıfırlama düğmesine basarak kontrol edin), basınç düğmesine veya akış düğmesine sahip olabilirsiniz. Bu bileşenlerden hiçbiri suçlu değilse, kötü bir röle veya kontaktör olabilir. Işık yanıyorsa ancak su dolaşmıyorsa, ısıtıcı çalışmayacaktır. Gösterge açıksa ve su dolaşıyorsa, büyük olasılıkla arızalı bir ısıtıcı elemanınız vardır.
Suyum neden aşırı ısınır?
Aşağıdakiler dahil, birkaç durum, suyun aşırı ısınmasına neden olabilir: sıkışmış bir termostat, spa paketinizde sıkışmış bir röle veya kontaktör, hatta pompanızı uzun süre yüksek hızda bırakma. Diğer bir olasılık, muhtemelen yukarıdakilerden biri ile bağlantılı olarak hatalı bir yüksek limit anahtarıdır.